/ 1. / Vasario 16-osios – Lietuvos valstybės atkūrimo dienos šventė „Lietuviškoji tapatybė“

2011-02-03 – 22
Pirmoji prezentacija Europoje

Lietuvos Respublikos kultūros ministro Arūno Gelūno ir Europos Komisijos nario Algirdo Šemetos kvietimu iškilmingą Vasario 16-osios minėjimą Europos Komisijoje rengė Lietuvos nuolatinė atstovybė kartu su Lietuvos Kultūros ministerija ir ambasada Belgijoje ir Liuksemburgui.

Atidarymo šventėje dalyvavo Europos Komisijos nariai Androulla Vassiliou, atsakinga už švietimo, kultūros, daugiakalbystės ir jaunimo klausimus bei Laszlo Andor, atskingas už užimtumą, socialinius reikalus ir įtrauktį. Šventėje taip pat apsilankė Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius, atvykęs į Europos Vadovų Tarybą, Europos Parlamento narys profesorius Vytautas Landsbergis, Lietuvos nuolatinis atstovas ES ambasadorius Raimundas Karoblis. Šventėje dalyvavo ES šalių ambasadoriai, Europos Komisijos pareigūnai ir gausus Belgijoje gyvenančių lietuvių būrys.

Pristatyta paroda „Aistringoji Lietuvos tekstilė“, kurią sudaro 14 Vilniaus ir Kauno tekstilininkių (Violetos Laužonytės, Severijos Inčirauskaitės-Kriaunevičienės, Lauros Pavilionytės, Eglės Gandos Bogdanienės, Žydrės Ridulytės, Linos Jonikės, Loretos Švaikauskienės, Bronės Neverdauskienės, Ingos Likšaitės, Monikos Žaltauskaitės-Grašienės, Laimos Oržekauskienės, Jūratės Petruškevičienės, Jolantos Šmidtienės ir Almyros Weigel) darbai.

Išskirtinis parodos akcentas – instaliacija „Tautiška giesmė“, kurią sukūrė Julius Žėkas, tekstilininkė Žydrė Ridulytė bei lazerinės elektronikos ir mechanikos inžinierius ir konstruktorius Algis Sakalauskas. Instaliacija susideda iš Vinco Kudirkos paskelbto himno žakardiniu audimu išreikštos garso spektrograminės analizės juostos, kuri lazerių ir mechaninės, dinaminės instaliacijos pagalba „pjauna“ vaizdą esamuoju momentu, t.y. žiūrovas turi galimybę girdėti ir stebėti garso kokybinius pokyčius čia ir dabar.

Briuselio lietuviai demonstravo dizainerių Jolantos Rimkutės bei Ievos Ševiakovaitės kolekciją „LT Identity“.

Koncertavo M. K. Čiurlionio menų mokyklos mergaičių styginių kvartetas. Profesorės Audronės Vainiūnaitės auklėtinės: Elena Daunytė (violončelė), Ugnė Petrauskaitė (altas), Eglė Kaunietytė (II-asis smuikas) ir Ieva Pranskutė (I-asis smuikas).

European Commission Berlaymont Presidents' Hall (rue de la Loi, 200, Brussels, 1040 BE) >>

FB foto: 1. >> 2. >> 3. >> 4. >>